Інтенсивність вібрації

Аналіз вібрації всього тіла (измерение вибрации тела)

Тестування вібрації всього тіла (WBV) - це тип вібраційного аналізу, орієнтованого на оцінку впливу на оператора. Існує три категорії, що стосуються оператора, здоров'я та комфорту, сприйняття та хвороби руху. Мета будь-якого випробування на WBV полягає в тому, щоб забезпечити відсутність значних або тривалих ефектів вібрації, яку зазнає оператор.

Поширеним застосуванням WBV-аналізу є оцінка вібрації транспортного засобу. Комерційні водії проводять кілька годин на день за кермом, піддаючись вібрації дороги та двигуна через сидіння, підлогу та кермо. Надмірний рівень вібрації може спричинити втому та оніміння спини, стоп і рук. Здатність вимірювати вібрацію та оцінювати ефект тривалого впливу допомагає зменшити ймовірність травмування.

Аналіз вібрації всього тіла залежить як від застосування, так і від положення. Хвороба при русі викликається низькочастотною вібрацією з періодами від 2 до 10 секунд (0,1? 0,5 ​​Гц). Виміри сприйняття та здоров'я та комфорту оцінюються від 0,5? 80 Гц. Залежно від застосування можна перевірити до трьох різних положень тіла: сидячи, стоячи та лежачи (лежачи). Усі ці змінні відіграють певну роль в аналізі того, як довго людина може безпечно працювати в умовах певних рівнів вібрації.

Кількість часу, коли хтось піддається впливу вібрації, також є критичним для аналізу. В цілому вібрація дуже схожа між автомобілем-споживачем та комерційним транспортним засобом, ключова різниця - середня кількість часу, проведеного в цих умовах. Побутові транспортні засоби зазвичай використовуються для коротших поїздок. Вісім годин їзди в машині вважався б дуже довгим днем. Вісім годинна зміна для комерційних водіїв вважатиметься нормальною. Ось чому автобуси та напів вантажівки зазвичай мають підвіску для сидіння водія. Рівні вібрації схожі, але тривалість впливу значно довша.

Тестування вібрації всього тіла

Вимірювання для випробування вібрацією всього тіла вимагають тривісних даних майже у всіх місцях тестування. У цьому прикладі ми розглянемо базовий тест на WBV для оцінки ризиків для здоров'я. Аналіз для медичних застосувань стосується людей, що сидять і вібрації від 0,5 до 80 Гц. Вібрація в цій пропускній здатності може спричинити порушення роботи спинного стовпа і пов’язаної з ним нервової системи, а також потенційно порушити роботу травної системи.

Програмне забеспечення вібрації тіла

Вібрацію потрібно вимірювати в точці передачі між подушкою сидіння і хребтом. Спеціальні акселерометри виробляються для встановлення на крісло сидіння з мінімальними порушеннями для оператора (див. Малюнок 2). Акселерометр накладки на сидіння повинен бути розміщений прямо під сідничним канавкою або сидячими кістками.

Датчик вібрації тіла

Вимірювання потрібно проводити достатньо часу, щоб забезпечити розумну статистичну точність. Тривалість буде залежати від типу проведеного аналізу та пропускної здатності, що цікавить. У цьому прикладі найнижча частота інтересів визначатиме необхідний час. Для програм охорони здоров'я пропускна здатність становить від 0,5 до 80 Гц. Для вимірювання 0,5 Гц з похибкою менше 3dB і достовірністю 90% для тесту потрібно було б принаймні 227 секунд (джерело: ISO 2631-1: 1997).

Умови тестування, застосування, орієнтація, розміщення датчика та тривалість тесту повинні бути повідомлені для оцінки результатів тесту.
В даний час немає кількісних значень, які б характеризували прийнятні рівні вібрації.
Для проведення тесту на вібрацію всього тіла потрібне наступне обладнання:

Трихосний акселерометр, бажано такий, який піддається кріпленню ненав'язливим способом.

Динамічний аналізатор сигналу Coco-80X або CoCo-90X .

Критерії виконання

Налаштування аналізатора вібрації всього тіла для модального тестування

Наступні параметри використовуються для модального тестування ударним молотом.

Застосування : Програмами аналізу на вібрацію всього тіла є здоров'я, комфорт та сприйняття та хвороба руху. Застосування для здоров'я та комфорту та сприйняття вимірюють вібрацію від 0,5 Гц до 80 Гц та застосовують фільтри, які допомагають імітувати кількість енергії, що передається людському організму. Випробування на хворобу руху стосуються вібрації нижчої частоти від 0,1 Гц до 0,5 Гц.

Позиція : Позиція оператора важлива для аналізу вібрації всього тіла. Три позиції викладені у стандартах WBV, сидячі, стоячі та лежачі (укладання).

Час затримки : Цей параметр визначає, як довго триватиме тест. Тривалість тестів є гнучким, але їх слід зазначити, щоб екстраполювати показання до тривалості експозиції в нормальних робочих умовах.

Метод обчислення : Окрім базового аналізу, можна виконати два необов'язкові типи обчислень. Запущений метод RMS використовує аналогічні методи, як і основний аналіз, але призначений для показу наслідків шокових подій під час тесту. Запущений метод RMS приводить до максимального перехідного значення вібрації (MTVV). Четверте значення дози вібрації потужності (VDV) більш чутливе до піків, ніж основна оцінка.

Рекомендується для тестування вібрації на всьому тілі

Crystal Instruments рекомендує Crystal Instruments для тестування вібрації цілого тіла на динамічний аналізатор сигналу та колектор вібраційних даних CoCo-80X (та CoCo-90X) . Серія CoCo має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, 2-16 канальну конфігурацію та чудову підтримку продукту, щоб провести користувачів через усі їх потреби в тестуванні.

Замовити презентацію